Wybierz jakość

Naturalne wędliny Bohun wytwarzamy na podstawie receptur stosowanych przez naszych przodków. Kiedyś wędliny domowe miały przede wszystkim być smaczne, ale nie uzyskiwano tego poprzez dodawanie chemicznych barwników, konserwantów, spulchniaczy i innych środków, powszechnych dzisiaj w przemyśle spożywczym. Jesteśmy wierni zasadzie: zero chemii! Preferujemy wszystko, co naturalne, na przykład sól, która od wieków konserwowała mięso.

Staropolskie wędliny miały to do siebie, że można było je długo przechowywać bez uszczerbku dla walorów smakowych. Poznaliśmy tę tajemnicę i wędliny peklujemy, wędzimy, suszymy tak, jak czynili to nasi dziadowie. Jesteśmy przekonani, że naprawdę dobre wędliny powstają wtedy, gdy nad ich produkcją czuwa człowiek, a nie komputer. Dlatego nasza szynka, baleron, kiełbasa, kabanosy i wszystkie inne wyroby przygotowywane są w dużej mierze ręcznie.

Ile mięsa jest w naszych wędlinach?
Pytanie wydaje się kuriozalne, ale czy wczytywaliście się Państwo kiedyś w etykiety znanych producentów wędlin? Często jest na nich napisane, że w konkretnej wędlinie jest nie więcej niż 60 procent mięsa. Szanując Wasze poczucie smaku nie będziemy pisać co stanowi pozostałe 40 procent tego produktu. Bohun wbrew tym trendom wraca do dobrych wzorców. My do produkcji kilograma wędliny zużywamy dużo ponad kilogram mięsa. Dlatego możesz być pewien, że to co kupisz pod marką Bohun jest tak samo smaczne jak swojskie, domowe wędliny.

Czy nasze wędliny są ekologiczne?
Z punktu obowiązującego prawa: nie. Podkreślamy: tak wygląda to tylko z punktu widzenia prawa! Obowiązujące przepisy wymagają bowiem, aby każdy tak zwany produkt ekologiczny miał odpowiedni certyfikat. Lecz tu nasuwa się pytanie. Czy nasi przodkowie, którzy przekazali nam receptury z których my teraz korzystamy potrzebowali certyfikatów? Nie! Dlatego też naszych wyrobów nie określamy mianem ekologicznych, ale z pełną odpowiedzialnością mówimy o nich, że są naturalne. W tym względzie podstawową zasadą jest uczciwość, która prowadzi do uznania klientów i coraz większej ich liczby. Łącząc sprawdzone zasady produkcji wyrobów wędliniarskich sprzed wieków ze współczesnymi normami weterynaryjnymi i sanitarnymi przekazujemy na Wasze ręce wędliny naturalne, tradycyjne, smaczne, a co zapewne nie mniej ważne o blisko połowę tańsze niż te z oznaczeniem „ekologiczne”.